Erkekler genelde ne giymeliyim diye düşünmeden bulduğunu üstüne geçirip dışarı çıktıklarını söylerler ama tarz giyinmek öyle kolay değildir. Öncelikle bir stiliniz olmalı, yakın çevreniz sizin stilini bilmeli ve bir erkek giyim mağazasına girdiklerinde o bunu giyer veya giymez diyebilmeli. Şık giyim veya erkek modası hakkında birçok yazı var. Bu tarz yazılarda tabi ki her maddeye uyamazsınız ama karizmatik ve kendi tarzını yansıtan, şık bir erkek olmak istiyorsanız giyim konusunda dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Biz de en önemli noktaları sizler için derlerdik gelin birlikte bakalım.

  • Üst Giyim: Üst giyimde gömlek olsun, tişört olsun hafif dar giyinilmeli. Üst giyiminiz üzerinize tam oturan ve vücut hatlarını belli eden tarzda olsun. Özellikle mont, kaban, cepken vs. üzerinize eldiven gibi oturmalıdır. Elinizi ceketin/montun yakasından içeriye soktuğunuzda, eliniz ceket ile göğsünüz arasında sıkışmada ama cekete de sürtünerek hareket etmelidir. Bu en uygun ölçüdür, üzerinizdeki kıyafetin ne dar ne de bol olduğunu anlamın için en iyi taktiktir.

  • Alt Giyim: Bu kısım giyeceğiniz alt giyime göre değişkenlik gösterir. Hazır yaz gelmişken giyince hem rahat hem şık olabileceğiniz kapri ile başlayalım. Kapri ne çok uzun ne çok kısa olmalıdır. Dizin çok altında veya çok üstünde giyilmemeli diz hizasında veya tam diz üstü ya da tam diz altı altı olmalıdır. Spor pantolonlar da ise yeni trend paçaları kıvırma gençler arasında çokça tercih edilen pantolon çeşitleri arasında. Her ne kadar halk arasında dalgaya vurulsa da moda bakımından bu sıralar çok popüler. Bir de pantolon boyu çok dikkat edilmese de en önemli noktaların başında gelir. Pantolonlar ne çok uzun ne de çok kısa olmalı tam bilekte bitmelidir.

  • Renkler: Erkekler siyah ya da mavi giyer klasikliğini bir kenara bırakmamız gerekiyor. İlk önce renkler arasındaki farkları bilmelisiniz. Mesela su yeşili ile mint yeşilini birbirinden ayırt edebilmeli, kırmızı ile bordonun farklı olduğunu görünce anlamalısınız. Düz siyah veya düz beyaz tişörtlerin modası geçmez tabi ki ve çoğu zaman kurtarıcılardır ama farklı renkleri de denemek lazım. Mint yeşili, sarı, cam göbeği veya su yeşili güzel renklerdir üstelik erkeklere de fazlasıyla yakışır ve şık gösterir.

Bu 3 püf nokta tarz olmak için erkek giyimin olmazsa olmazları arasındadır ama buna ek olarak vücudunuzun ölçülerini bilmeli ve kendinize en uygun kesimi, desenleri ve renkleri giymelisiniz.