Aksesuar Nedir?

Giyilen kıyafete eşlik eden, onunla birlikte bulunan ve kullanılan, onu herhangi bir yönden bütünleyen ama ayrıntı sayılabilecek nesnelerdir aksesuarlar. Aksesuar denince akla ilk kadınlar gelir ama erkekler için de aksesuarlar özel günlerin vazgeçilmezidir. Erkekler bulundukları ortamlarda cüzdan, kol düğmesi ve saat gibi birçok erkek aksesuarı kullanırlar ve bunlara oldukça özen gösterirler.

Güzel takılara sahip olabilirsiniz fakat bu takıları ortama ve kıyafetinize uyumlu şekilde kombine etmezseniz takılarınız tüm göz alıcılığına rağmen çirkin bir görüntü oluşturabilir. Aksesuarlar, karşınızdaki kişiye sizin nasıl bir karaktere sahip olduğunuzu veya sizi nasıl algılaması gerektiği konusunda ipuçları verir. Eğer rahat ve eğlenceli bir erkek olarak algılanmak istiyorsanız daha çok erkek bileklik tercih ederken, Karizmatik ve cool olarak algılanmak isterseniz erkek saati tercih edebilirsiniz.

Erkek Aksesuarları Nasıl Kullanılır?

Aksesuar olarak erkeklerin tercihi erkek saatleridir. Erkek Saat kişinin karakteristik özelliğini kombine yansıtır. Erkek saat seçiminde hem kullanışlı hem de şıklığına bakılmalıdır. Sadece şık olduğu için aldığınız saatler kullanışlı olmazsa sizi rahatsız eder veya sadece kullanışlı diye aldığınız saatlerinizi kombinlerinize uyarlamakta güçlük çekersiniz. Erkek saatleri ne çok sıkı ne de çok gevşek kullanılmalıdır. Sıkı kullanımda bileğinizi rahatsız eder, gevşek kullanımda ise bileklik gibi olur hoş bir görüntü sağlamaz.

Kamuflaj Erkek Saat

Erkek Kol düğmesi ise, bir davet veya özel bir gece için vazgeçilmezdir. Erkek kol düğmesi takılacakken dikkat edilmesi gereken en önemli şey gömleğinizin rengidir. Erkek kol düğmesi düz renk gömlekler ile tercih edilmeli, desenli gömleklerde kullanılmamalıdır. Açık renk gömlekler için koyu tonları kol düğmesi seçilmesi, koyu renk gömlekler için ise daha çok gümüş tonları seçilmesi gömleğin modelini ve tasarımını ortaya çıkarır.

Erkek Bileklik

Erkek Bileklik, erkeklerin gündelik hayatta en çok tercih ettiği aksesuardır. Bu sezon tesbih ve bileklik uyumu çok moda. Aynı model ve aynı renk bileklikleri istediğiniz her kombinle kullanabilirsiniz. Erkek bileklik, en baskın olduğunuz el bileğinize takılmalıdır. Doğal taşlardan olması kombininize hem sadelik hem de şıklık katar. Spor giyim tarzlarında daha koyu bileklikler tercih edilmelidir.

Erkek giyimde, aksesuarlar kıyafetin rengine, modeline, tasarımına veya desenine göre değişkenlik gösterir. Aynı takı her kombine farklı bir hava katabilir.